Urodzinowe przekąski dla dzieci – bajkowe przepisy na imprezę

Kolorowe słodkie przekąski

Urządzając urodziny dziecka w domu, z pewnością czekać nas będą wielkie przygotowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię posiłków i przekąsek. Na pewno nie powinny być one zwyczajne, tylko na tę okazję wyjątkowe, smaczne i kolorowe. Jakie przepisy mogą się sprawdzić na takie przyjęcia?

Jakie przekąski przygotować na urodziny dziecka?

W przypadku dzieci z pewnością trzeba się nieco natrudzić, ponieważ nie powinno być tu miejsca na nudę. Liczyć będzie się różnorodność, kolory, a także sposób podania. Dla maluchów bardziej atrakcyjne są posiłki, które wyglądają wyjątkowo i nietypowo, przez co przyciągają wzrok i zachęcają do próbowania. Na szczęście pomysłów na takie przekąski jest naprawdę wiele i są one niezwykłe pod każdym względem, a co istotne mogą być też jak najbardziej zdrowe.

Owocowy jeż – ty go zjesz!

Prawdziwym hitem dziecięcych przyjęć urodzinowych są niewątpliwie posiłki, które swoim wyglądem przypominają zwierzątka. Takim przykładem jest owocowy jeż, przy którym za korpus służy gruszka, do której wbija się wykałaczki, a na nie małe owoce np. truskawki, borówki czy winogrona. Łatwo można takiej postaci dorobić też oczka i nosek, z czego wychodzi jeż jak malowany.

Szaszłyki owocowe, bardzo kolorowe

Nam jako dorosłym szaszłyki kojarzą się z bardziej słonymi smakami, ale w przypadku dzieci warto postawić przede wszystkim na słodkie owoce. Wykałaczki do szaszłyków nabija się w tym celu różnymi małymi kawałkami owoców, jak truskawki, maliny, kiwi, arbuz, winogrona. Odpowiednio nałożone będą z pewnością bardzo ciekawie się prezentować.

Naleśniki bananowe z sosem czekoladowym

Nie samymi owocami dziecko żyje, można też postawić na coś słodszego i bardziej kalorycznego. Piecze się tradycyjne naleśniki, którymi owija się banany, a całość polewa czekoladą. Można je podać w całości lub pokroić na talarki, by dzieci same mogły wybierać sobie pojedyncze porcje według uznania. Kto nie lubi czekolady? A że jest tam jeszcze banan t dodatkowa korzyść.

Wypieki dla dzieci

Jeżeli mamy odrobinę chęci, czasu i umiejętności możemy też samodzielnie upiec różne słodkie przekąski, np. muffinki czy ciasteczka. Z pewnością będzie to opcja lepsza niż kupno gotowego produktu ze sklepu i jednocześnie można je też samodzielnie ciekawie ozdobić, by były bardziej kolorowe i baśniowe.

Kanapeczki biedroneczki są w kropeczki

Można też postawić na tradycyjne kanapki, ale podane w mniej oczywistej formie. Na kromce chleba czy cienko ukrojonej bagietce można położyć masło, a następnie dołożyć ogórka, sałaty czy szpinaku, następnie ser lub wędlinę i na końcu małego pomidorka koktajlowego i oliwkę. Dodatkowo przyozdabia się wszystko także mniejszymi oliwkami robiącymi za kropeczki i oczka. Dzieciom z pewnością się to spodoba.

Dodaj komentarz