Urodzinowe przekąski dla dzieci – bajkowe przepisy na imprezę

Kolorowe słodkie przekąski

Urządzając urodziny dziecka w domu, z pewnością czekać nas będą wielkie przygotowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię posiłków i przekąsek. Na pewno nie powinny być one zwyczajne, tylko na tę okazję wyjątkowe, smaczne i kolorowe. Jakie przepisy mogą się sprawdzić na takie przyjęcia?

Jakie przekąski przygotować na urodziny dziecka?

W przypadku dzieci z pewnością trzeba się nieco natrudzić, ponieważ nie powinno być tu miejsca na nudę. Liczyć będzie się różnorodność, kolory, a także sposób podania. Dla maluchów bardziej atrakcyjne są posiłki, które wyglądają wyjątkowo i nietypowo, przez co przyciągają wzrok i zachęcają do próbowania. Na szczęście pomysłów na takie przekąski jest naprawdę wiele i są one niezwykłe pod każdym względem, a co istotne mogą być też jak najbardziej zdrowe.

Owocowy jeż – ty go zjesz!

Prawdziwym hitem dziecięcych przyjęć urodzinowych są niewątpliwie posiłki, które swoim wyglądem przypominają zwierzątka. Takim przykładem jest owocowy jeż, przy którym za korpus służy gruszka, do której wbija się wykałaczki, a na nie małe owoce np. truskawki, borówki czy winogrona. Łatwo można takiej postaci dorobić też oczka i nosek, z czego wychodzi jeż jak malowany.

Szaszłyki owocowe, bardzo kolorowe

Nam jako dorosłym szaszłyki kojarzą się z bardziej słonymi smakami, ale w przypadku dzieci warto postawić przede wszystkim na słodkie owoce. Wykałaczki do szaszłyków nabija się w tym celu różnymi małymi kawałkami owoców, jak truskawki, maliny, kiwi, arbuz, winogrona. Odpowiednio nałożone będą z pewnością bardzo ciekawie się prezentować.

Naleśniki bananowe z sosem czekoladowym

Nie samymi owocami dziecko żyje, można też postawić na coś słodszego i bardziej kalorycznego. Piecze się tradycyjne naleśniki, którymi owija się banany, a całość polewa czekoladą. Można je podać w całości lub pokroić na talarki, by dzieci same mogły wybierać sobie pojedyncze porcje według uznania. Kto nie lubi czekolady? A że jest tam jeszcze banan t dodatkowa korzyść.

Wypieki dla dzieci

Jeżeli mamy odrobinę chęci, czasu i umiejętności możemy też samodzielnie upiec różne słodkie przekąski, np. muffinki czy ciasteczka. Z pewnością będzie to opcja lepsza niż kupno gotowego produktu ze sklepu i jednocześnie można je też samodzielnie ciekawie ozdobić, by były bardziej kolorowe i baśniowe.

Kanapeczki biedroneczki są w kropeczki

Można też postawić na tradycyjne kanapki, ale podane w mniej oczywistej formie. Na kromce chleba czy cienko ukrojonej bagietce można położyć masło, a następnie dołożyć ogórka, sałaty czy szpinaku, następnie ser lub wędlinę i na końcu małego pomidorka koktajlowego i oliwkę. Dodatkowo przyozdabia się wszystko także mniejszymi oliwkami robiącymi za kropeczki i oczka. Dzieciom z pewnością się to spodoba.

3 comments / Add your comment below

  1. Ale bajeczne te przekąski ze zdjęcia! Myślę, że jak miałabym robić przekąski, to też postawiłabym na owoce. Wypieki tylko samodzielnie robione, żeby ograniczyć ilość cukru. Jak się nie ma umiejętności – warto postawić na catering. Zwłaszcza jeśli chce się przyjęcie rodem z instgrama.

  2. Zazwyczaj na imprezach urodzinowych są słodycze, ciasta itp., a tutaj wykorzystane zostały owoce. Tylko pytanie, czy dzieciom same owoce wystarczą.

    1. Jak mają dobre nawyki z domu to tak, nie wszystkie potrzebują słodyczy do dobrej zabawy…

Dodaj komentarz