Jeszcze chwila i wakacje, czyli jak ubrać chłopca na zakończenie roku szkolnego?

chłopiec

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego, a tym samym początek upragnionych wakacji. Zanim jednak dzieci opuszczą ławki szkolne, będą musiały uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Jak ubrać chłopca na taką okazję?

Czy ubiór dziecka na zakończenie roku ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i brzmi: tak. Dlaczego? Przede wszystkim jest to oficjalna i formalna uroczystość, która rządzi się swoimi prawami. Choć na co dzień dzieci często ubierają się, jak chcą, w takich okolicznościach warto postawić na ubiór galowy, choćby ze względu na szacunek dla instytucji edukacyjnej. Poza tym, w ten sposób nie tylko uroczyście żegnamy szkołę na dwa miesiące, ale i równie hucznie witamy wakacje.

Jak wygląda ubiór galowy na zakończenie roku szkolnego?

W klasycznej wersji jest on dosyć prosty i obejmuje on przede wszystkim białą koszulę oraz czarny lub granatowy dół. Czasem można odejść od tej zasady i wybrać równie eleganckie kroje, ale w jaśniejszych kolorach jak beż czy écru. W przypadku chłopców rzecz jasna będą to zestawy koszula i spodnie, u dziewczynek koszula i spódnica albo jednoczęściowa elegancka sukienka. Tutaj jednak skupimy się na chłopcach.

Jaka koszula i spodnie dla chłopca na zakończenie roku szkolnego?

Jak już zostało wspomniane, w przypadku chłopców najlepiej sprawdza się prosta klasyka, czyli biała koszula i ciemne spodnie. Jeżeli jest ciepło, może być to nawet koszula z krótkim rękawem i wcale nie będzie to żadnym uchybieniem względem uroczystości. Można też ewentualnie postawić na długi rękaw jeżeli koszula jest z lekkiego i przewiewnego materiału.

Marynarka czy garnitur dla chłopca na zakończenie szkoły?

W przypadku zakończenia roku szkolnego można zastanowić się także nad ubraniem chłopcu marynarki lub garnituru. Co jest lepsze? Garnitur jest bardzo oficjalnym strojem, dlatego w przypadku zakończenia roku szkolnego może być nie na miejscu. Z pewnością przyda się on przy wielu innych lepszych okazjach. Zdecydowanie lepszą opcją jest marynarka, o mniej oficjalnym, luźniejszym kroju, ale nadal będąca częścią stroju galowego. Będzie świetnym uzupełnieniem dla koszuli i spodni, zwłaszcza gdy zakończenie roku przypadnie w mniej sprzyjającej pogodzie.

Jakie buty i dodatki do stroju galowego dla chłopca?

Nie można też zapomnieć o uzupełnieniu stylizacji o eleganckie buty i ewentualne dodatki. Dobrze, jeżeli postawi się na klasyczne buty wizytowe. Mogą być to czarne półbuty, lakierki lub w luźniejszej odsłonie buty sportowe pod warunkiem, że będą one w stonowanej barwie i bez zbędnych zdobień.

W przypadku chłopców można też postawić na krawat lub w przypadku młodszych dzieci muszkę, które dodadzą młodemu dżentelmenowi większej elegancji.

Czego nie ubierać chłopcu na zakończenie roku szkolnego?

Czego w takim razie należy unikać, szykując strój galowy dla chłopca? Przede wszystkim nie wypada, by dziecko szło na zakończenie roku szkolnego w zwykłych jeansach. Należy też unikać mody plażowej, to znaczy ubieranie w koszulki na ramiączkach i krótkie spodenki jest nie na miejscu, nawet jeżeli panuje upał. Krótsze spodnie, na przykład w typie bermudów jeszcze przejdą, ale szorty już nie. Zdecydowanie należy też unikać jaskrawych kolorów, także przy butach. Gdy jest gorąco chłopiec, może ubrać nawet brązowe czy czarne sandały, ale plastikowe klapki, czy kolorowe wzory odpadają całkowicie.

Ubiór galowy nie musi być jakoś bardzo elegancki, warto jednak przestrzegać pewnych zasad. Strój powinien być schludny i dostosowany do okazji, ale bez popadania w przesadę. Dziecko musi czuć się w tym dobrze i jednocześnie godnie się prezentować na tak ważnej uroczystości.

Dodaj komentarz