Top 5 ciekawych miejsc na weekend z dzieckiem

dzieci siedzą w małym basenie

Chcesz miło i aktywnie spędzić weekend z całą rodziną? Zastanawiasz się, jakie miejsce spodoba się Twoim pociechom? Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem? Zobacz 5 ciekawych atrakcji, którymi Twój maluch może być zachwycony.

  1. Weekend z dzieckiem w Kopalni Soli w Bochni
  2. Freak Park — ciekawe miejsce na weekend z dzieckiem
  3. Atrakcje na weekend z dzieckiem w Malta Ski
  4. Odwiedź w weekend z dzieckiem Centrum Nauki Kopernik
  5. Zajrzyj w weekend z dzieckiem do Farmy Iluzji w Mościskach

1. Weekend z dzieckiem w Kopalni Soli w Bochni

Dla miłośników historii polecamy wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzanie takiego miejsca może okazać się niecodzienną przygodą, tym bardziej że sama podróż w głąb kopalni zaczyna się od zjazdu windą górniczą. Jakie atrakcje czekają na dzieci w zabytkowych podziemiach?

Maluchy mogą nie tylko przechadzać się tajemniczym solnym korytarzami, słuchać ciekawych historii na temat kopalni z ust przewodnika, ale także mają okazję przejechać się kolejką oraz popłynąć łodzią. To, co z pewnością przykuje dziecięcą uwagę to dawne górnicze narzędzia oraz niezwykle szczegółowa Podziemna Ekspozycja Multimedialna, dzięki której najmłodsi poznają niemal 800-letnią historię kopalni. Wizyta w bocheńskich podziemiach może mieć również charakter zdrowotny, ponieważ zwiedzanie kończy się w komorze Ważyn, gdzie najmłodsi mogą bawić się na solnym placu zabaw.

2. Freak Park — ciekawe miejsce na weekend z dzieckiem

Jeśli jesteś mieszkańcem województwa śląskiego, koniecznie odwiedź Freak Park. To niesamowite miejsce, gdzie zarówno mali, jak i nieco więksi entuzjaści skakania będą w swoim żywiole. Znajdziecie tu trampoliny, małpi gaj ze zjeżdżalniami, a także wielką poduchę do szalonych skoków. Na miłośników wspinaczek czekają ścianki wspinaczkowe oraz tyrolka. Gdzie na weekend z dzieckiem na Śląsku, jeśli nie właśnie tam?

3. Atrakcje na weekend z dzieckiem w Malta Ski

Dobrym pomysłem będzie wycieczka do Malta Ski w Poznaniu. Pobyt w tym parku rozrywki spodoba się całej rodzinie. Dzieci mogą tutaj między innymi przejechać się kolejką górską o długości 500 m, korzystać z toru saneczkowego, bawić się na placach zabaw i grać w elektroniczne gry terenowe. Natomiast dorośli mają okazję korzystać z przyrządów do ćwiczeń lub urządzeń sprawnościowych. Również tutaj znajdziecie liny wspinaczkowe, huśtawki, a także miejsce do zabawy dedykowane dla najmłodszych brzdąców.

4. Odwiedź w weekend z dzieckiem Centrum Nauki Kopernik

Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się z dzieckiem na weekend, to wizyta w Centrum Nauki Kopernik będzie dla niego niesamowitym doświadczeniem. To miejsce jest nie tylko ciekawe, ale łączy naukę z zabawą, więc stanowi niezwykłą atrakcję na weekend z dziećmi. Najmłodsi mogą tutaj doświadczać wiedzy w niecodzienny sposób i nieskrępowanie zadawać pytania na temat otaczających ich zjawisk. Na dzieci czekają tu planetarium, laboratoria, w których odbywają się warsztaty oraz różne interesujące wystawy.

5. Zajrzyj w weekend z dzieckiem do Farmy Iluzji w Mościskach

Farma Iluzji w Mościskach to zdecydowanie podróż do innego wymiaru. Co czeka na Was w tym miejscu? Poruszający się Magiczny Domek, lewitujący kran, Tunel Zapomnienia, a także Latająca Chata Tajemnic przeniosą dzieci do niecodziennego świata i zapewnią niezapomniane doświadczenia. A to tylko niektóre z atrakcji dostępnych w tym miejscu.

Wybierając miejsce na weekend z dzieckiem, zastanów się, czym interesuje się Twoja pociecha. Możesz także porozmawiać z maluchem, gdzie chciałby pojechać w weekend, a podjęcie wspólnej decyzji sprawi, że na pewno będziecie się świetnie bawić.

Dodaj komentarz