Gdzie na weekend z dzieckiem na Śląsku?

Dziecko skaczące w dmuchanym zamku

Dzieci uwielbiają zabawę i szaleństwo, dlatego warto zadbać, aby wolny czas spędzały aktywnie. Mieszkasz w województwie śląskim i zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją pociechę na weekend? Przekonamy Cię, że ten region jest pełen pięknych i ciekawych miejsc, które zapewnią Twojemu dziecku rozrywkę i pobudzają jego wyobraźnię.

Weekend na Śląsku z dzieckiem w ekologicznym parku W Dechę

Chcesz zapewnić swojemu maluchowi nietuzinkową rozrywkę? Spędź weekend na Śląsku z dzieckiem w ekologicznym parku rozrywki W Dechę. To pierwszy w Polsce taki park rozrywki, w którym konstrukcje są wykonane z naturalnych materiałów, co zwraca uwagę na konieczność dbania o środowisko. Miejsce to zlokalizowane jest w Bielsku-Białej i zapewnia świetną zabawę nie tylko małym dzieciom, ale również tym starszym.

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje park? Maluchy mogą między innymi przechodzić po mostach linowych zawieszonych pomiędzy konarami drzew, wspinać się na długiego krokodyla ze zjeżdżalnią z rolek, pokonywać drewniany labirynt rurowy lub tory przeszkód z kostkami, a także skakać na ogromnej poduszce. Park ma powierzchnię 5000 m2 i jest doskonałą strefą sprzyjającą rozwojowi kreatywności i nauce logicznego myślenia.

Weekend z dzieckiem na Śląsku w Funzeum

Zastanawiasz się, gdzie pojechać z dzieckiem na weekend i jakie atrakcje dla dzieci dostępne są jeszcze na Śląsku? Koniecznie musisz odwiedzić Funzeum w Gliwicach. To niekonwencjonalne muzeum, w którym nie obowiązują takie zasady jak „nie dotykać” czy „proszę zachować ciszę”. Jest to największa w Polsce edukacyjno-rozrywkowa strefa dla wszystkich pasjonatów wiedzy i nieszablonowych wrażeń. W tym miejscu o powierzchni niemal 4000 m2 znajdują się 2 stałe wystawy — Koloru i Światła. Twoje dziecko pozna ponad 50 interaktywnych instalacji, które pobudzą jego wyobraźnię i przeniosą je do magicznego świata.

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, gdy pada, to warto rozważyć odwiedzenie Funzeum. Ta jedna z wielu atrakcji dla dzieci na Śląsku pozwoli maluchom przeżyć wspaniałą przygodę i zdobyć cenną wiedzę. Barwne świetlne efekty sprawią, że dzieci będą zachwycone i nawet nie zauważą upływającego czasu.

Spędź weekend z dzieckiem na Śląsku w GEOstrefie

Szukasz ciekawego miejsca w Polsce, aby zabrać do niego swoje dzieci? Niezwykle edukacyjną propozycją spędzenia weekendu na Śląsku jest wycieczka do Ośrodka Edukacji GEOsfera. Miejsce to jest zlokalizowane na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Na obszarze 8 hektarów znajdują się tablice edukacyjne, dzieci mogą brać udział w warsztatach, korzystać z placu zabaw i tężni solankowej, a w gorące dni bawić się w piasku. Wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej dostarczy małym odkrywcom niezapomnianych wrażeń.

W województwie śląskim znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić razem z dziećmi. Zatem znalezienie przez rodziców odpowiedniej atrakcji na weekend nie powinno stanowić dla nich problemu.

2 comments / Add your comment below

  1. Nie kojarzę tutaj niczego poza funzeum w sumie, trzeba się będzie wybrać z dzieckiem wszędzie, jak się zrobi cieplej 😉

Dodaj komentarz