Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, gdy pada?

Tata z synkiem na spacerze po deszczu

Miałeś wspaniałe plany na weekend z dzieckiem, ale pada deszcz? Obawiasz się, że teraz spędzicie cały dzień w domu? Pogoda wcale nie musi stanowić przeszkody w kreatywnym spędzaniu czasu z dzieckiem. Podsuniemy Ci kilka miejsc, do których możesz pojechać z dzieckiem, gdy pada deszcz.

Odwiedź w weekend z dzieckiem salę zabaw

Deszczowy pochmurny dzień może zniechęcić do wychodzenia z domu. Jednak wcale nie musi tak być! Nie pozwólcie, by pogoda popsuła Wam humory! Załóżcie kalosze, kurtki przeciwdeszczowe i wyruszcie na spotkanie przygody. Ale gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, gdy pada?

Niezwykłą atrakcją dla dzieci, która zapewni im nie lada rozrywkę, jest wizyta w kolorowej sali zabaw. Możesz zabrać swoją pociechę na taką z basenem z piłeczkami i zjeżdżalniami lub wybrać tematyczne rozwiązanie. W niemal każdym mieście znajdziesz salę zabaw, na której Twoje dziecko będzie mogło bawić bez końca.

W okolicach województwa śląskiego jest bardzo wiele kreatywnych sal zabaw dla dzieci. Jedną z niezwykle atrakcyjnych sal zabaw dla maluchów jest Bajka Pana Kleksa, zainspirowana powieścią dla młodzieży Jana Brzechwy o przygodach ekscentrycznego Ambrożego Kleksa. Innymi propozycjami są Kraina Czarów wzorowana na „Alicji z Krainy Czarów” oraz Nibylandia, gdzie maluchy mogą bawić się w scenerii przypominającej las elfów i szaleć na statku piratów. Możesz także wybrać się z Twoim maluchem do Centrum Rozrywki Guliwer, w którym znajduje się 6-poziomowy labirynt tuneli ze zjeżdżalniami.

Zobacz w weekend z dzieckiem wystawę w muzeum

Sądzisz, że muzeum nie jest miejscem dla dzieci? Otóż wręcz przeciwnie! Muzea mogą być naprawdę ciekawymi miejscami do zwiedzania dla łaknących wiedzy dzieci. Jeśli mieszkasz na Śląsku, zapewne jest Ci znane Muzeum Śląskie.

Wizyta w tym miejscu naprawdę może być dla dzieci niecodzienną przygodą. Jedna z wystaw, które zostały przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, to ta zatytułowana „Na tropach Tomka”. Znajduje się ona w budynku starej stolarni. Zadaniem dzieci jest odnalezienie Tomka Wilmowskiego — bohatera serii książek autorstwa Alfreda Szklarskiego. Maluchy muszą podążać śladami młodego podróżnika, rozwiązując po drodze liczne zagadki. To świetna zabawa, która spodoba się zwłaszcza młodszym dzieciom.

Weekendowe warsztaty z dzieckiem

Interesującą propozycją kreatywnego spędzania czasu z maluchem jest wspólne wzięcie udziału w warsztatach. Możesz pojechać z dzieckiem na takie zajęcia do domu kultury, biblioteki lub specjalnego miejsca, gdzie organizowane są warsztaty. Tematyczne zajęcia kulinarne lub plastyczne na pewno rozbudzą kreatywność Twojej pociechy, a także będą okazją do pielęgnowania pasji.

Weekend z dzieckiem, gdy pada deszcz, wcale nie musi być nudny. Podczas świetnej zabawy czas przyjemnie upływa i nie ma już znaczenia, czy na zewnątrz jest mokro i pochmurnie.

2 comments / Add your comment below

  1. U nas najlepszą opcją jest sala zabaw. Synek zawsze potrafi się tam fajnie wyszaleć i po powrocie szybko idzie spać 😉

Dodaj komentarz