Ubranka, pieluszki, rożek… Ile kosztuje wyprawka dla noworodka, co jest potrzebne?

Ubranka dla niemowląt

Oczekując przyjścia na świat swojej pociechy, przed rodzicami stoi ogromne wyzwanie, polegające na przygotowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy. O czym trzeba pamiętać, gdy kompletujemy akcesoria dla dziecka? Co będzie potrzebne i ile w ogóle będzie kosztowało?

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka to niemały koszt, zwłaszcza gdy liczy się absolutnie wszystkie potrzebne do zakupu rzeczy, jak ubranka, pieluchy, kosmetyki, a także łóżeczko, wózek, przewijak i wiele innych gadżetów. Według niektórych danych, w Polsce przyszli rodzice muszą wydać aż około 10 tys. zł, aby całościowo przygotować się do przyjścia na świat swojej pociechy. Oczywiście ostateczna kwota będzie zależała od wielu czynników, choćby to, co chcemy kupić, jakiej będzie marki, jakości itp. Z niektórych gadżetów można przecież zrezygnować np. elektronicznej niani.

Ubranka dla noworodka

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, jeżeli chodzi o wyprawkę, to przede wszystkim będą to ubranka. W przypadku noworodków nie ma sensu inwestowania w ich duże ilości, jako że dziecko bardzo szybko wyrośnie. Przydadzą się koszulki, spodenki, stroje typu body z krótkim i długim rękawkiem, skarpetki, czapeczki czy kaftaniki. Na sam początek wystarczy, że będą to po 4 sztuki z każdego rodzaju. Koszty? Szacuje się, że za same ubranka zapłaci się już około 1000 – 1500 zł.

Produkty do pielęgnacji dla noworodka

Pielęgnacja dziecka jest niesamowicie ważna i oprócz takich artykułów jak żele myjące, oliwka, mydła, puder i szampon z pewnością są pewną podstawą. Przyda się do tego miękka szczoteczka, gąbeczka, nożyczki do obcinania paznokci, chusteczki nawilżane, ręczniki czy gruszka. Do tego zestawu można także doliczyć pieluchy, które stanowią chyba największy koszt ze wszystkiego. Ile się za to zapłaci? Od 1600 do nawet 3 tys. zł.

Meble i akcesoria dla noworodka

Podstawą będzie oczywiście łóżeczko, które w różnych sklepach może mieć inną cenę, choć spokojnie znajdzie się takie nawet za 200 zł, choć do tego trzeba doliczyć także dobrej jakości materac, pościel, ochraniacz na materac, kocyki, kołdry, ochraniacze do łóżeczka, rożki, beciki, otulacze, czy śpiworki do spania. Nie można też zapomnieć o przewijakach i ceratkach ochronnych.

Akcesoria do transportu dziecka

Pod tym pojęciem kryją się przede wszystkim wózki, które mogą być tradycyjną gondolą lub produktem wielofunkcyjnym, który w przyszłości zamieni się w spacerówkę. Często dobierane są też różne akcesoria typu moskitiera, torby, materace, uchwyty na kubki, parasolki i śpiworki. Przydać może się także nosidełko – klasyczne lub materiałowe. Nie można też zapomnieć o fotelikach samochodowych i akcesoriach do nich.

Akcesoria do karmienia noworodka

Koszty akcesoriów do karmienia będą różne w zależności od tego, czy od początku będzie dziecko karmione piersią, czy jednak konieczne będzie stosowanie mleka modyfikowanego. Z pewnością należy rozważyć butelki, krzesełka, śliniaki, specjalne naczynia, podgrzewacze do butelek, sterylizatory czy w niektórych przypadkach laktatory.

2 comments / Add your comment below

  1. Powiem szczerze, że kwestia wyprawki mnie przeraża… Wiem, ile wydała na całą wyprawkę moja siostra i przyznam szczerze, że na ten moment nie stać mnie na taki wydatek. Moja wyprawka na pewno będzie skromniejsza, liczę też, że rodzina trochę pomoże:)

  2. Ceny z kosmosu… Za wyprawkę około 1 tyś złotych? A to są jakiejś magiczne, że tyle kosztują? Nie lepiej już kupić osobno rzeczy? Myślę, że kupowanie pojedynczych rzeczy wyjdzie zdecydowanie taniej.

Dodaj komentarz