Jak wybrać przedszkole narciarskie, aby Twoje dziecko szybko nauczyło się jeździć na nartach?

Dzieci jeżdżą na nartach

Przedszkole narciarskie to miejsce, w którym dzieci mogą nie tylko uczyć się jazdy na nartach, ale przede wszystkim świetnie się bawić w gronie swoich rówieśników. Nad ich bezpieczeństwem czuwają dobrze przygotowani instruktorzy, którzy oprócz nauki jazdy, organizują dla nich szereg innych zajęć. Sprawdź w poniższym artykule, jak wybrać przedszkole narciarskie?

Na czym polega przedszkole narciarskie?

Przedszkola narciarskie zdobywają coraz większą popularność i trudno się temu dziwić. W końcu jest to miejsce, w którym dziecko może aktywnie spędzić czas i przy okazji, nauczyć się jeździć na nartach. Ten punkt można coraz częściej znaleźć na liście zimowych atrakcji. Z pewnością nie zabraknie tu sporej dawki zdrowego ruchu, bowiem przedszkole narciarskie oferuje zajęcia z instruktorem przez 2,5 h dziennie (beskidsportarena.pl). Dzieci uczą się podstaw jazdy na nartach, a ich bardziej wprawieni koledzy mogą rozwijać posiadane już umiejętności. Maluchy dzielone są na grupy wiekowe oraz pod kątem opanowanego poziomu jazdy. Czas jest organizowany tak, aby wystarczyło go zarówno na naukę, jak i posiłek, odpoczynek oraz inne przygotowane przez instruktorów atrakcje. Dzięki temu maluchy się nie nudzą ani nie są przesadnie zmęczone. Ogromną zaletą przedszkola narciarskiego jest również to, że kiedy dzieci świetnie się bawią, ich rodzice mają czas dla siebie. A to, jak wiadomo, jest cenniejsze niż złoto.

Zajęcia z instruktorem narciarstwa

Czy przedszkole narciarskie to dobra opcja?

Odpowiedź zdaje się oczywista. Nauka jazdy na nartach nie dla każdego jest banalnie prosta. Przekazanie tej umiejętności dzieciom wymaga indywidualnego podejścia, aby zaszczepić w nich miłość do tego sportu i nie zniechęcić przy pierwszych niepowodzeniach. Do tego potrzeba podejścia psychologicznego i pedagogicznego. Rodzice na tym polu często ponoszą porażkę, ponieważ nie wiedzą, jak całą tę wiedzę oraz umiejętności przekazać dziecku i zarówno oni, jak i maluch denerwują się, kiedy coś nie wychodzi. Dlatego lepiej oddać tzw. pałeczkę doświadczonemu instruktorowi, który będzie cierpliwy i pokaże dziecku, że jazda na nartach to przede wszystkim frajda. Nauka w przedszkolu narciarskim odbywa się w miłej atmosferze, grupy są małe i dobrane tak, aby maluchy dobrze się czuły w swoim towarzystwie. Dzięki temu również instruktorzy mogą poświęcić każdemu dziecku odpowiednią ilość uwagi i nikt nie jest nawet w najmniejszym stopniu zaniedbywany. Poza tym nie spędzają czasu wyłącznie na nauce. Programy przedszkoli narciarskich zawsze zakładają dodatkowe atrakcje, zajęcia, a także przerwy na ciepły posiłek, gorącą czekoladę czy krótki odpoczynek. Rodzice mogą w nich uczestniczyć, jeśli taka jest ich wola. Przeważnie jednak podczas kiedy ich dzieci świetnie się bawią, oni sami mogą oddać się beztroskim szaleństwom na stoku i być spokojnym o bezpieczeństwo oraz rozrywkę swoich pociech.

Szukając dobrego ośrodka narciarskiego mającego doświadczenie z dziećmi, najlepiej kierować się opiniami w internecie. Będąc na miejscu, można z kolei obserwować, jak dzieci reagują na danego instruktora, jak się przy nim zachowują, czy z zajęć wracają zadowolone i uśmiechnięte.

Zabawy oraz ruch na świeżym, górskim powietrzu to jest to, czego dzieciom w tych czasach bardzo potrzeba. Poprawiają samopoczucie oraz wpływają korzystnie na zdrowie. Maluchy poznają nowych rówieśników, z którymi co roku mogą spotykać się na stoku, aby razem uczestniczyć w ciekawych zimowych zajęciach i korzystać z uroków zimy w górach. To o wiele lepiej niż siedzenie ze smartfonem czy tabletem w pokoju.

1 comment / Add your comment below

  1. Nie wiedziałam, że są takie przedszkola. Brzmi to super. Może w przyszłym roku wyślę w takim razie moje dziecko na coś takiego? Mam wrażenie, że to może dać więcej, niż indywidualna nauka.

Dodaj komentarz