Jak ubrać chłopca na komunię?

elegancki chlopiec

Twoje dziecko przygotowuje się do komunii i chcesz, aby w tym wyjątkowym dniu wzrok wszystkich gości był skoncentrowany tylko na nim? Zastanawiasz się, jak ubrać chłopca do Pierwszej Komunii? Z naszego artykułu dowiesz się, jak powinien wyglądać strój pierwszokomunijny dla chłopca.

Jak powinien wyglądać strój komunijny dla chłopca?

Kiedy zastanawiasz się, jak ubrać chłopca na komunię, w pierwszej kolejności zorientuj się, jakie zasady dotyczące ubioru dziecka w tym dniu obowiązują w parafii, w której Twoja pociecha będzie przyjmowała ten sakrament. W wielu kościołach stroje komunijne dla chłopców i dziewczynek są ujednolicone. W przypadku chłopców może to być komża lub alba przewiązana sznurem. Natomiast dolną część ubioru do Pierwszej Komunii stanowią eleganckie spodnie. Jednak i tutaj może się pojawić pewna rozbieżność, ponieważ w zależności od parafii ten element garderoby może być czarny bądź biały.

Pierwsza Komunia jest niezwykle uroczystym wydarzeniem, dlatego uzupełnieniem tradycyjnego outfitu są buty do garnituru. Możesz postawić na białe lakierowane obuwie komunijne lub wybrać dla swojej pociechy bardzo eleganckie czarne trzewiki. Najlepsze rozwiązanie stanowi dopasowanie butów do koloru spodni.

Co ubrać chłopcu pod albę?

Alba i komża to odświętne części garderoby z szerokimi rękawami. Komża zwykle sięga do połowy uda, natomiast alba to długa szata sięgająca do ziemi. Aby dziecko nie zmarzło podczas uroczystości w kościele, warto założyć mu pod strój dodatkową warstwę odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest biała gładka koszulka z długim rękawem, sweterek lub T-shirt. Natomiast dolną częścią ubioru chłopca do komunii są eleganckie, garniturowe spodnie. Ich kolor powinien być zgodny z ustaleniami dotyczącymi stroju komunijnego, które obowiązują w danej parafii. Jeśli na dworze jest chłodno, warto założyć dziecku na wierzch szykowny biały kardigan.

Jaki garnitur dla chłopca na Pierwszą Komunię?

W większości parafii ubiór chłopca podczas obrzędów pierwszokomunijnych w kościele jest ściśle określony, jednak warto przygotować dla dziecka odświętną stylizację, którą będzie mogło ono założyć po ich zakończeniu. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest garnitur dla chłopca. Czym powinien odznaczać się tego rodzaju outfit na komunię? Postaw na szykowne dopasowane do dziecięcej sylwetki kroje garniturów dla chłopców. Idealną opcją jest wybór granatowego, czarnego lub szarego kompletu dla dziecka, który będzie mógł zostać wielokrotnie wykorzystany również podczas innych oficjalnych uroczystości.

Niezwykle szykowną propozycję stanowi garnitur złożony z marynarki, kamizelki i eleganckich spodni. W takiej stylizacji Twoja pociecha będzie prezentowała się fenomenalnie. Pamiętaj o białej taliowanej koszuli i stylowych dodatkach w postaci muchy oraz poszetki. Warto postawić na klasyczną czarno-białą lub granatową muszkę i dopasowaną do niej poszetkę, które sprawią, że Twoja pociecha będzie wyglądała bardzo dystyngowanie.

Strój komunijny dla chłopca powinien być schludny i elegancki, by podkreślać wzniosły charakter uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia. Jak według Ciebie najlepiej ubrać dziecko na komunię? Czekamy na Twoje propozycje w komentarzu pod tym artykułem.

2 comments / Add your comment below

  1. Ja mojego na komunię ubrałam w czarne garniturowe spodnie, białą ksozulę i kamizelkę. Stwierdziłam, że garnitur na komunię jest zbyt poważny. Nie chciałam też by się zgrzał za bardzo w kościele….

  2. Mój syn miał na swojej komunii albę, a pod nią miał białą koszulę i eleganckie spodnie. Wyglądał elegancko i schludnie, a to najwazniejsze podczas komunii

Dodaj komentarz