Jak ubrać chłopca do spania zimą? Przegląd zimowych piżam dziecięcych

śpiące dziecko

Odpowiedni strój dla dziecka to temat budzący nieraz duże emocje. Według specjalistów Polacy mają tendencję do przegrzewania swoich dzieci. Na szczęście młode pokolenie rodziców coraz częściej szuka informacji u specjalistów i zrywa z błędnymi wzorcami, które niejednokrotnie były powielanie przez kolejne generacje. Jaki jest zatem odpowiedni strój dla chłopca do spania?

Na co zwracać uwagę kompletując garderobę dziecięcą?

Ubranka dziecięce to temat, któremu warto poświęcić swoją uwagę, jeśli jest się rodzicem. Na rynku odzieży dla dzieci panuje ogromna konkurencja, dzięki czemu jest duży wybór, ale też sporo czasu zajmuje odnalezienie marki oferującej dobrą jakość w odpowiedniej cenie. Nie da się ukryć, że cena w tym przypadku gra dużą rolę, przede wszystkim dlatego, że dzieci szybko rosną i wymiana garderoby ma miejsce dość często, dlatego nie ma się co dziwić, że mało kto chce wydawać na nią duże sumy.
Kupując ubrania dla swoich pociech, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład materiału. Powinien być on jak najbardziej naturalny. Warto postawić na rzeczy uszyte z bawełny, lnu, czy wełny. Kategorycznie należy unikać sztucznych tkanin, w tym wszelkiego rodzaju akrylu, czy poliestru. Poza tym, ubrania dla dzieci powinny być wygodne, a więc sprawdzą się proste, luźne kroje. Zapięcia powinny być jak najmniej skomplikowane i wszyte tak, aby nie istniało ryzyko np. zadrapania. Osobnym tematem jest to, jak ubrać chłopca do przedszkola, gdzie musi on sam poradzić sobie z ubraniem się, chociażby w toalecie. Tutaj niezwykle ważne jest unikanie skomplikowanych zapięć, takich jak m.in. rozporki na guziki.

Jakie piżamy sprawdzą się zimą dla chłopców?

Jeśli chodzi o strój do spania, to najważniejszą zasadą jest ta, że musi być on uszyty z oddychającego, naturalnego materiału. Świetnie sprawdzi się bawełna, która jest delikatna dla skóry nawet niemowląt. Flanela jest kolejną dobrą opcją, ponieważ jest ciepła i miękka. Ponadto należy upewnić się, że piżama nie jest ani za ciasna, ani za luźna. Dopasowanie powinno zapewniać swobodę ruchów bez ograniczeń. Jeśli chodzi o dół piżamy, to dla mniejszych dzieci dobrym wyborem są piżamy z zamkniętymi stopami, które pomagają utrzymać ciepło tej części ciała. Starsze dzieci mogą preferować oddzielne skarpetki.

Bardzo ważne jest dopasowanie grubości stroju do temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Pod uwagę należy wziąć także grubość kołdry lub śpiworka, który stanowi dodatkową ochronę przed zimnem. Podczas bardzo zimnych nocy można rozważyć cieplejsze opcje, jak grubszą flanelę, jednak zazwyczaj wystarczy piżama uszyta z bawełny o standardowej gramaturze.

Jaka temperatura powinna być utrzymywana w mieszkaniu?

Wysokość temperatury w mieszkaniu jest bezpośrednio związana z tym, jak ubieramy się do snu. W przypadku małych dzieci optymalną temperaturą jest przedział pomiędzy 18 a 20 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze nie ma ryzyka, że dziecko ubrane w bawełnianą piżamę i przykryte kołdrą zanadto się poci. Istotne jest także utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza, najlepiej na poziomie ok. 55-60%.

Jak Wy ubieracie swoje dzieci do snu? Chętnie zapoznamy się z Waszymi przemyśleniami bądź doświadczeniami w tej kwestii.

Dodaj komentarz